Allah’a karşı kulluk görevlerimize ne ad verilir?

Konu, 'Dini Bilgiler' kısmında selim tarafından paylaşıldı.

1. selim

selim Administrator Yetkili Kişi

Allaha kulluk görevlerimiz Allah’ın biz kullarına emretmiş olduğu emir ve yasaklarını iyi bir şekilde bilip onları kendi soyumuzdan gelenlere ya da bilmeyenlere anlatmakla mümkün olur. Biz İnsanoğulları acizliğini, zayıflığımızı ve bütün dertlerimizi Allah’ın büyüklüğüne bırakarak ve onun emir yasakları çerçevesinde şekillendirerek oluşturursak Allah’a olan kulluk görevimizi bir nebze olsun yerine getirmiş oluruz. Allah kendine yalvaran O kendisinden medet isteyen ve Allah’ın karşısında acizliğini kabul edip yalnızca Allah’tan yardım bekleyen kullarını sever ve onları hiç tahmin edemedikleri nimetleri ile mükâfatlandırır. Peygamber efendimiz insanlara İslam’ı tebliğ ederken çevresindeki insanlara Allah’tan hayırlı isteklerde bulunmalarını önemle işaret etmiştir. Peygamber efendimiz özlü dualarından biri de şöyledir: “Allah’ım! Dinimi doğru kıl, o benim işlerimin ismetidir. Dünyamı da doğru kıl, hayatım onda geçmektedir. Ahiretimi de doğru kıl, dönüşüm orayadır. Hayatı benim için her hayırda artma vesilesi kıl. Ölümü de her çeşit şerden kurtularak rahata kavuşmayı kıl”. Amîn.

Yüklüyor...