Camilerin insanlar arasındaki birlik beraberlik ve dayanışmanın gelişmesine katkısı

Konu, 'Dini Bilgiler' kısmında selim tarafından paylaşıldı.

1. selim

selim Administrator Yetkili Kişi

Camiler insanların arasındaki dayanışma ve yardımlaşmaya katkısı çoktur. İnsanların durumlarını huylarını davranışlarını camideki hal ve hareketleri ile öğrenmemiz mümkün olur. Yani şöyle anlatmak gerekirse durumu kötü zor durumda olan bir kardeşimiz için yardım yapılması onu toplumdan uzaklaşmaması için çok güzel bir dayanışma örneği oluşturur. Ayrıca camiler Müslümanlar için bir okul bir öğrenme merkezi niteliğindedir. Bilmediğimiz her şeyi cami hocalarımıza ya da müftülerimize sorarak öğrenmek mümkündür. Toplumu ilgilendiren kararlar için yardım ve dayanışmada camilerin büyük katkısı vardır. Örneğin toplum için yapılacak olan bir cami veya herhangi bir yardım için camideki Müslüman kardeşlerimize durumun söylenmesi ile herkesin elinden geldiğince yardımda bulunması dayanışmanın en büyük örneğidir. Toplumdaki birlik, beraberlik ve dayanışmanın gelişmesi küçük yaşlarda camiye göndermiş olduğumuz çocuklarımıza verilen din eğitimleri de gelecek nesillere yapılan bir yatırımdır. Bu acılardan baktığımızda camilerin önemi çok büyüktür.

Yüklüyor...